недеља, 30. јул 2017.

Pet posebnih medalja



 Na nedavno završenom 15. Letnjem Olimpijskom festivalu mladih

 Evrope, održanom u mađarskom gradu Đer, učestvovali smo na

 3 ekipna (odbojka, rukomet i košarka) i 7 individualnih (atletika,

 biciklizam, džudo, kajak, plivanje, tenis i gimnastika).

 Imali smo malu delegaciju i obradovalo me što imamo medalje, a

 svih pet medalja (zlato, dva srebra i dve bronze) osvojismo iz

 neočekivanog sporta. Džudoa.


 Prvu medalju i to bronzu nam donela Ana Bjelić. Zlato Andrea

 Stojadinov, srebro Marica Perišić, Anja Obradović srebro i ekipnu

 bronzu. Zato, veliko bravo za džudoke (borci džudoa)! :-D

Drama u 3x3 basket finalu, gde smo pobediliii!!! :-D :-D



 Polufinale Novosađana je na linku https://sportisk.blogspot.rs/2017/07/odlicno-bar-jedan-nas-predstavnik-je-u.html.


 Ovo finale je bilo dramatično, prepuno akcije, a mi i Piranci smo

 prikazali kako se igra pravi 3x3 basket duel. Sa Ovnikom smo imali

 najviše problema u napadu, Bulut se nezgodno posekao po

 licu, ali srećom, on je igrao. Ipak, bili su produžeci, a pred kraj

 sam mislila da ćemo izgubiti (završnicu pred produžetak smo

 odigrali lošije). Za kraj, Bulut sa prepoznatljivim potezima je

 dao poen i Savić poen za pobeduuu!!! :-D 

 Najbolji je ipak bio Majstorović u ovom finalnom duelu+ osvojio

 MVP titulu+osvojili smo 20.000 $ i igraćemo na Mastersu u

 Pragu. :-)


Odlično, bar jedan naš predstavnik je u finalu ;-)



 Više o četvrtfinalu ovog turnira u Ucunomiji na linku

 https://sportisk.blogspot.rs/2017/07/90-uspesnosti-u-cetvrtfinalu-u-ucunomiji.html.


 1. polufinale

 Na početku i sredini meča Liman vs Piran, bili su podjednaki.

 Ovnik je Limancima zadao dosta problema+ bio je najbolji u

 ovom duelu. Njegova dvojka je donela pobedu Pirancima, a

 Limancima je ovo veliki uspeh što su dospeli toliko daleko.

 Rezultat 22:15 za Piran.


 2. polufinale

 Najveće i najbolje iznenađenje turnira Ulan Bator i najbolja ekipa

 na svetu Novi Sad Al Vada se našli u ovom polufinalu. Odlično

 su naši igrali, svako je svoj zadatak uradio kako treba i bilo mi

 uživanje gledati ovu utakmicu. Rezultat 18:11 za NS. :-D

90% uspešnosti u četvrtfinalu u Ucunomiji ;-)



 Dobro je, Liman pobedio odličnim rezultatom Okajamu sa 22:11.

 :-)


 Slovenački Piran rasturio Sankt Petersburg sa 22:9. Rusi su igrali

 katastrofično i nedefinisano, dok Slovenci su pokazali kako treba

 da se igra 3x3 basket. Piran će igrati protiv našeg Limana i treba

 da pokažemo što veći kvalitet od Rusa.


 Novosađani su igrali fenomenalnu utakmicu protiv Krakova.

 Ovo je bila definitivno najbolja igra Savića (dao je 4 dvojke), a

 2. dvojke je dao Majstorović. Hiks nas nezgodno faulirao, a Bulut

 je imao fenomenalni dvokorak (bukvalno leteći) i dao poen.

 Dopale su mi se Pavlovićeve asistencije, a rezultat je fenomenalan,

 21:12.


 Najbolje četvrtfinale se odvijalo između Zemuna i mongolskog

 Umabatara. Bilo je dosta odbrana, brzih pasova, a i najmanje

 koševa u ovom četvrtfinalu. Mongolcima svaka čast na borbenosti

 i pobedi, dok se Zemun nije dobro snašao u igri. Rezultat 13:10

 za Ulan Bator (pogrešno sam napisala na prošlom postu da se

 ekipa zove Umabatar). 

субота, 29. јул 2017.

Vuhu, sva tri tima prošla grupnu fazu u Ucunomijiii! :-D :-D




 Novi Sad Al Vahda, Zemun i Liman su na Svetskom turniru u

 japanskom gradu Ucunomiji prošli odlično! :-D Da počnemo od

 vicešampiona, naših sjajnih Novosađana (inače nastupaju pod

 zastavom Ujedinjenih Arapskih Emirata, jer naša država neće da im

 pomogne).


 Rasturili su Seul sa 21:12 i ruski Sankt Peterburg sa 21:16. U

 redove je umesto Danila Mijatovića (koji je bio odličan na

 Evropskom kupu u Amsterdamu), došao Nikola Pavlović

 (plus je što su doveli mlađeg igrača). U četvrtfinalu, igramo protiv

 poljskog Krakova, a sigurno ih pobeđujemo! ;-)


 Limanci su pobedili tajpesku ekipu Hsinču sa 21:15 (trebali su

 ubedljivije pobediti ovu ekipu koja je očaj šutirala dvojke) i

 Zemunce sa 21:19. Limance čeka odlična japanska ekipa

 Okajame, koja je pobedila favorite turnira Ljubljance sa tesnih

 14:12 i mongolski Ulanbatar sa takođe tesnih 19:18. Zato, neka

 smisle bolju strategiju u ovom slučaju. 


 Zemunci pobediše Hsinču sa 21:15 (isti rezultat je ostvario i

 Liman), a izgubili protiv Limanaca sa 19:21. Njih čeka mongolski

 Ulanbatar i ne treba Zemunci da potcene tu ekipu, ukoliko hoće

 proći četvrtfinale.


 Prezadovoljna sam ovim ishodom, a očekujem da će sve tri

 ekipe dogurati do polufinala. :-D 

Bg izgubio od šampiona ovog turnira, a on je...




 Beograd Olimp je bio odličan u grupnoj fazi (post o tome

 https://sportisk.blogspot.rs/2017/07/maksimalnobg-prosao-grupnu-fazu-d.html),

 međutim, nisu imali dovoljno snage pobediti Riga Geto basket.

 Izgubili su protiv letonske ekipe sa ubedljivih 9:18 i baš je šteta

 ovaj poraz.


 U ekipi Riga Geto basket je četvorka, koja je nastupala na

 Evropskom kupu u Amsterdamu, gde pobedi našu ekipu

 (post o tome https://sportisk.blogspot.rs/2017/07/izgubili-protiv-najveceg-iznenaenja4.html)

 i Slovence u finalu https://sportisk.blogspot.rs/2017/07/slovenci-rasturise-ukrajinu-iznenaenje.html).


 Geto basket je u polufinalu pobedio letonski Griznikalns

 Buvnieks sa 17:14, a u finalu rasturio slovenački Kranj sa

 21:14. 

петак, 28. јул 2017.

Maksimalno,Bg prošao grupnu fazu! :-D



 Beogradski basket klub Olimp je jedini predstavnik na ovom

 Moskva openu i u grupnoj fazi, ostvarili sve tri pobede. :-D


 U prvoj utakmici, pobedili kiparski Limasol sa 22:15, u drugoj

 slovačku Handovu sa 20:15, a treću protiv domaćeg kluba 

 pobedili sa 21:16. Mogli su domaćini izjednačiti, ali smo bolje

 odigrali završnicu.

 Finalisti ovog turnira će se plasirati za Debrecin masters (Debrecin

 je grad u Mađarskoj), a našima držim sutra fige da budu makar u

 finalu.