субота, 27. август 2016.

Na početku dobar duel, posle ubedljiva pobeda Dominikanaca



 Obe države u svojim utakmicama imaju dve pobede. Obema,

 pobeda im je bila neophodna, a opet one će proći direktno u

 polufinale (pošto su pobedile svoje protivnike). Dominikanska

 Republika i Panama, U 15 Centralnobasket šampionat u

 portorikanskom gradu Patiljasu i trajaće do prekosutra, 28. avgusta.


 1. četvrtina


 Dominikanci su elegantno igrali i isto tako davali koševe. Njihovi

 rivali Panamci imali sto posto ubačenih slobodnih bacanja, ali

 Dominikanci imali više uspešnosti u kreiranju koševa. Rezultat

 22:11 za Dominikansku Republiku.


 2. četvrtina

 Panama je sad pokazala bolju igru nego u prethodnoj četvrtini.

 Oba tima su baš promašivala za dvojku, u trojkama bili uspešniji,

 kao i u slobodnim bacanjima. Rezultat 37:30 za Dominikansku

 Republiku.


 3. četvrtina


 Brža i bolja igra od Dominikanske Republike. Veoma su bili

 uspešni u krađi lopti i timskom radu. Panamci mi se nešto nisu

 dobro pokazali u igri. Rezultat 63:41 za Dominikansku Republiku.


 4. četvrtina


 Definitivno, rasturiše Dominikanci Paname sa brzim krađama i

 efikasnijom timskom igrom. Rezultat 85:45 za Dominikansku

 Republiku.











петак, 26. август 2016.

Super faraonke



  Nakon uspeha naših košarkaša i košarkašica, počela sam se

 interesovati za košarkaške utakmice koje se igraju širom sveta. 

 Prvi put, odgledala sam utakmicu sa afričkog kontinenta i 

 danas je počeo šampionat za žene U 18 u Kairu (glavni grad 

 Egipta). Šampionat će trajati do 4. septembra i igrale su

 reprezentacije Egipat i Alžir. 


 U prvoj i drugoj četvrtini, odmah se video favorit. Rezultat

 prve četvrtine je neverovatnih 30:9 za Egipat, dok u drugoj

 52:12 za Egipat.


 3. četvrtina


 Alžirke konačno pojačale svoju igru, dok Egipćanke se previše

 opustile. Nepotrebno su šutirale četiri trojke više (od toga dale

 samo tri), odbrana labava i nisu imale kontri. Alžirkama je ovo

 bila mnogo bolja četvrtina, ali ipak... Rezultat 66:34 za Egipat.


 4. četvrtina

 Kakva dobra i ubedljiva igra Egipćanki! Iskoristile odlično greške

 rivalki koje se u ovoj četvrtini nimalo nisu trudile. Trojke su im

 bolje išle, imale veću uspešnost u slobodnim bacanjima i

 jednostavno, one su mnogo bolje odigrale košarku od Alžirki.

 Rezultat ubedljivih 92:43 za Egipat.


понедељак, 22. август 2016.

Utisci o... Riu



  Završilo nam se ovo najveće takmičenje na celom svetu-

 Olimpijske igre.

 Srbija je imala 103 takmičara, od toga su 54. takmičara osvojili

 8 medalja. Znamo već svi osvajače medalja i naše heroje.

 A šta je sa onima koji nisu osvojili medalje? I njima treba dati

 aplauz, jer su dali sve od sebe (veći deo).



 Atletika

 U maratonu i brzom hodanju 50 km, konkurencija kod muškaraca

 je bila žestoka. Drago mi je što su braća Filipović i Savanović

 završili trku, dok za čuvenu Oliveru Jevtić ne razumem zbog čega

 nije završila trku. Anđelko Rističević je završio maraton na 119.

 mestu.


 Milan Ristić koji je trčao 110 metara prepone se prvobitno plasirao

 u polufinale, ali su tu trku za polufinale ponovili ( :-/) i na žalost

 se nije plasirao u polufinale.  


 Najviše mi žao što nisu bili u finalu Asmir Kolašinac (kugla),

 Tamara Salaški i Amela Terzić, kao i Dragana Tomašević (disk).


 Dudaš se trudio na desetoboju i na žalost, nije završio takmičenje

 zbog nezgodne povrede. Bićeš bolji, Dudaš!


 Atletika je mnogo zapostavljena (na moju veliku žalost) zbog

 veoma loših uslova. Do OI-ja u Tokiju, stvari na polju atletike se

 moraju popraviti.


 Biciklizam

 Na drumskom biciklizmu, Ivan Stević nije završio trku, dok 

 Jovana Crnogorac učestvovala u disciplini kros kantri bila 27.

 mesto što je veliki uspeh.


 Veslanje, kajak i kanu


 Kod veslanja sam očekivala jednu medalju, kajaka i kanua bar tri

 medalje. Imamo odlične atlete u tim disciplinama i opet, uslovi

 za bolje treninge i rezultate su nikakvi, kao u atletici! 


 Plivanje


 Silađi i Stjepanović u veoma jakog konkurenciji nisu bili među top

 3 (Stjepanović u disciplini 200 metara slobodno bio u finalu 7.).

 Iako se Anja Crevar i Katarina Simonović nisu plasirale dalje

 (baš mi bilo krivo za Anju), one mogu još bolje. Samo državo, daj

 svima njima dobre uslove!


 Rvanje grčko rimski stil


  Mislila sam da će  Kristijan Fris biti u finalu do 59 kg (bio 13.) 

Viktor Nemeš u  kategoriji do 75 kg u 2. repesažu i završio kao 8.

 Rezultat srednji za obojicu.


 Stoni tenis

 Karakašević poražen u 2. kolu i stoni tenis na žalost ne postoji kod

 nas. Postoji, ali nije omasovljen kao pre, što je golema tuga.


 Streljaštvo


 Rekordnih 9. takmičara i niko ne uze medalju! Najbliža je bila

 Bobana Veličković u disciplini vazdušni pištolj 10 metara sa 7.

 mestom. Ostalo njeno streljaško društvo Mikec, Arunovićka i 

 drugi su bili ili blizu ili loši. Velika šteta.


 Taekvondo

 Za Mandićku, veliko mi bilo žao što se nije plasirala u polufinale

 niti u repesaž. Uzrok tome jeste preterani pritisak da ona osvoji

 medalju kao u Londonu 2012, sitne greške koje su je koštale

 neplasmana i loša strategija.


 Tenis

 E, tek za ovaj sport, no coment! Nole neočekivano izgubio i bilo mi

 ga žao (nisam ljuta na njega). Al' zato na Ivanović- Švajnštajger već

 jesam (videti post ,O Ana, o Ana)! Nole i Ziki izgubiše u dublu

 protiv Brazila u 2. kolu i to mi je žao. Troickog, Jankovićku,

 Krunićku ne bih da komentarišem. Toliko.


 Džudo


 Kukolj u disciplini 90 kg izgubio u četvrtfinalu. Biće bolje, Kukolj.



 Konačno, otkad je naša država samostalna, osvojili smo 4 medalje

 više. Za OI u Tokiju koji će biti 2020, očekujem bolje rezultate

 u streljaštvu, tenisu, plivanju, veslanju, kajaku i kanuu. Državo,

 manje se raspravljaj u skupštini pljuvajući rivale i više uloži u sve

 ove sportove! Kad bi svi ovi naši olimpijci napravili ozbiljan

 sastanak sa Udovičićem i predlagali kako da se poboljša srpski

 sport, to bi bilo odlično!

Bolan poraz,ali imamo sjajno srebro



 Sa jedne strane, Ameri imaju vrhunske NBA zvezde kao što su 

 Karmelo Entoni, Kevin Durant, Demarkus Kazins...

 Dok sa druge strane, mi imamo posebne zvezde kao što su

 Miroslav Radujica, Miloš Teodosić, Bogdan Bogdanović...


 U grupnoj fazi, izgubili protiv Amerikanaca sa samo 3 razlike.

 Biće ovo najteža, najbolja i najzabavnija utakmica i volela bih

 da (naravno) naši pobede. 

 Na žalost, bila je samo najteža utakmica za naše. Zabavno mi

 nije bilo pošto nisu bili borbeniji i davali koševe, niti je najbolja.

 Velika je uteha što imamo izuzetno važno i sjajno srebro.


 1. četvrtina


 Dobro smo počeli utakmicu i tri puta vodili. Mačvan bezveze

 izgubio dve lopte i Ameri napraviše dobre kontre. Na slobodnim

 bacanjima, naši nešto nisu blistali. Rezultat 19:15 za Ameriku.


 2. četvrtina


 Neverovatno sam razočarana igrom naših! Evo i zašto.

 1. Zato što ne mogu odbraniti Kevina Duranta koji nas sa trojkama

 uništio.

 2. Naši su preterano šutirali trojke i promašili iste, umesto da su se 

 dodavali i davali dvojke.

 3. Kalinić napravio već 4 lične greške, a niko od Amera nije još

 imao toliko ličnih grešaka.

 I unapred ću vam reći sad. Ameri će stići do 100 poena i

 pobediće nas super ubedljivo. Rezultat ubedljivih 52:29 za

 Ameriku! :-( :-(


 3. četvrtina 


 I dalje, naši nikako da se trgnu od minusa. Doduše igra je malo

 bolja. Opet Ameri nam priredili alejup, brze pasove i sve odlike

 NBA lige. Rezultat 79:43 za Ameriku.


 4. četvrtina

 Pošto mi je teško pao ovaj unapred poraz, nisam mogla da

 odgledam ovu deonicu. Rezultat 96:66 za Ameriku.

недеља, 21. август 2016.

Istorijsko srebro za našu žensku odbojku :-)



 Pobedile smo Kineskinje u grupi sa ubedljivih 3:0 u setovima.

 Međutim, one mogu biti veoma neugodan i dobar protivnik, a naše

 konačno imaju medalju sa Olimpijskog turnira. I u finalu, zaista

 su Kineskinje bile mnogo nezgodne i one nas pobediše sa 3:1 u

 setovima. Ali dobro, zadovoljna sam zbog našeg srebra! ;-)

 1. set

 Početak je bio u potpuno izjednačen i uživala sam gledajući ovaj

 set. Naše su uspele da imaju veoma dobru prednost i Kineskinje

 bezuspešno pokušale srušiti istu. Rezultat 25:19 za Srbiju.


 2. set


 Dobar je bio nastavak, međutim Kineskinje nas uhvatiše u mašini

 sa većom razlikom, zahvaljujući brzim smečevima na mreži i

 boljem prijemu. Rezultat 25:17 za Kinu.


 3. set


 Kad je trebalo, selektor Terzić nije hteo da menja nekoga na

 početku naše loše igre, što je bila velika greška. Tek negde pred

 kraj, uradio dve izmene i trebalo da nam krene bolje. Brankica je

 mogla izjednačiti, ali bezveze promašila servis. Ta greška nas

 kasnije koštala. Rezultat 25:22 za Kinu.


 4. set

 Nisam gledala set i bile su baš blizu da izjednače naše. Rezultat 

 25:23 za Kinu.

Konačno zlato za delfine!!! :-D



  Ovaj vaterpolo derbi je uvek posebna poslastica. A na žalost, uvek

 u tim mečevima budu provokatorski i negativni tonovi van terena.

 Hrvati imaju zlato sa OI-ja u Londonu i srebro u Atlanti, dok mi

 imamo srebro iz Atine, bronze iz Sindeja, Pekinga i Londona.

 Vreme je da naši delfini osvoje zlato! I konačno se to desilooo!!!

 :-D :-D


 1. četvrtina


 Veoma dobra četvrtina sa obe strane i imamo dobru minimalnu

 prednost. Rezultat 3:2 za Srbiju.


 2. četvrtina

 I ova četvrtina je bila dobra partija uz atraktivne golove i napade.

 Mislila sam da je bio jedan gol više za barakude, međutim gol je

 poništen, na njihovu šok! :-o Ali, dobro smo držali prednost.

 Rezultat 6:3 za Srbiju.


 3. četvrtina 

 Najbolja četvrtina za delfine! Neverovatni golovi, odbrana svih

 igrača, ma stvarno su igrali fantastično. Rezultat 9:5 za Srbiju.


 4. četvrtina


 Bogami, bojala sam se da će nas barakude stići u nekim trenucima

 i dobro je, to se nije desilo. Rezultat odličnih 11:7 za Srbijuuu!!!

 :-D :-D

субота, 20. август 2016.

Grcale su i grcale, ali imamo bronzuuu!!! :-D :-D



 Interesantno je to što su se naše na prethodnom EP-u prošle godine

 se borile u finalu protiv Francuskinja i pobedile. I sad smo ih

 pobedile, a otkad je Srbija postala samostalna država, doživele smo

 uspeh sa ovom bronzom! ;-)


 1. četvrtina

 Povele su super sa 8:2 i očekivala sam da pojačaju tu prednost.

 Međutim, ogranizacija igre naših je bila mnogo katastrofična i

 Francuskinje nas kažnjavale više skokovima ispod koša, nego

 samim davanjima koša. Rezultat 18:10 za Srbiju.


 2. četvrtina


 Zašto smo ovu četvrtinu smo morali da odigramo najgore

 moguće?! :-( :-( Ne mogu to nadugačko da komentarišem, rezultat

 nerešen 27:27.


 3. četvrtina


 Za nijansu bolje su naše igrale (za divno čudo). Dale smo tri trojke

 kad je trebalo, veliku zamerku imam što su prokockale nekoliko

 lopti za kontru. Rezultat 55:42 za Srbiju.


 4. četvrtina


 Pojačale su igru, odbrana je bila mnogo bolja i zahvaljujući tome,

 uspele smo! Rezultat 70:60 za Srbijuuu!!! :-D :-D