субота, 19. март 2016.

Trostruki stonoteniski uspeh! :-D I 30. medalja na sportskim takmičenjima ;-)



  Naša trojka Ana, Nikola Đ i ja sa trenerom Milanom

 se sastali sa ekipom iz Zrenjanina u 6 ujutru i takmičili se u gradu

 Konstantina Velikog. Putovanje je bilo

 ugodno i zabavno sa divnom ekipom kao što su oni i

 volela bih da ponovo idemo sa njima. Putarinu smo

 iznenađujuće brzo prošli i takmičarska lokacija je bila u 

 stonoteniskom klubu Medijana, istoimenoj opštini... Daću

 vam konačno rešenje. U pitanju je Niš. 


 Tri- četiri puta sam tu igrala i stolovi su prva klasa.

 Svlačionice nisu poboljšane (posebno toalet) od poslednjeg puta i 

 ne mora kupatilo biti super luksuzno, samo je potreban neki sapun 

 i običan toalet papir (sapuna je srećom bilo)!


 Divizioniranje je bilo odrađeno veoma brzo i dobro u obe 

 kategorije i takmičarske divizije su bile realne.


 Sasvim sigurno, Nikola rasturio svoje protivnike u trećoj diviziji,

 bez izgubljenog seta i prvi nam doneo medalju, zlatnu! :-D 


 Anina peta divizija je imala mnogo slabije protivnice od nje (prvu

 pobedila sa 2:1 u setovima) i nisam stigla odgledati njen drugi meč, 

 pošto smo obe igrale u isto vreme.


 U drugoj diviziji protiv Kruševljanke sam imala klimav start, ali

 sam uklonila svu negativu iz svoje glave i na kraju je pobedila sa

 2:1 u setovima. Očekivala sam da ću odigrati još jedan meč posle

 ovog, ali sam morala dugooo čekati, na moju veliku žalost. Sudija 

 u mojoj diviziji je sigurno moje godište ili mlađi, al' što je bio 

 katastrofa u svom poslu! Već sam bila ljuta i nervozna što nikako 

 da dođem na red za igru, ubrzo su momci završili sa takmičenjem. 

 Smanjivalo se lično negativno stanje razgovarajući sa nekim od 

 sportista i gledajući neke od njih kako su odlično napredovali. 

 Igrala sam pretposlednja na takmičenju i bilo je vreme za ozbiljniju 

 i bolju igru. Sudija mi oduzeo dva čista poena, al' me baš briga! 

 Bar sam pobedila Piroćanku sa 2:0 u setovima i osvojila zlatooo!!! 

 :-D

                                               


 Ana je izgubila drugi meč, ali pošto je imala bolju rezultatsku

 razliku, ona osvoji srebro!!! :-D

                                               


 Za nekoga ko nije igrao stoni tenis od prošlog marta (to govorim za

 sebe) je ova medalja će spadati u posebne i drage.

 Mnogo mi je drago za Anu i Nikolu, oboje su bili odlični. I

 naravno, zahvalila bih se treneru Milanu i njegovim odličnim

 savetima. Svaka nama čast! :-D 

среда, 10. фебруар 2016.

Dobro da se pazimo naših protivnika



  Žao mi je što ne odgledah ovu utakmicu između Rusije i

 Azerbejdžana celu. Srećom, pomogao mi video snimak

 golova u ovom slučaju, za rezultat pročitaćete u ovim

 sledećim redovima. Naši sledeći

 protivnici su super tim (naravno favoriti) i ovoga puta moramo

 mnogo, mnogo bolje odigrati sutra, nego protiv Ukrajine.

 Prvo poluvreme

 Rus Abramov je dao super brz gol, sa rivalske strane Augusto

 uzvratio veoma blizu gola. Romulo dao super gol glavom i Rusi

 su vodili 2:1.

 Drugo poluvreme

 Prava stvar je bila na ovom poluvremenu. Rusi su rasturili svoje

 rivale, a golove su dali ponovo Abramov i het trik Eder Lima.

 Utešni gol za Azerbejdžan dao Augusto. Puno žutih kartona i to

 četiri, Rusi su igrali genijalan, pravi timski futsal. Rusi su bili

 šampioni 1999, kao i dvaput drugi 2012. i 2014. godine. Tako da

 našima poručujem da se dobro istreniraju za sutrašnji važan meč.

 I srećno futsal orlovi.   

уторак, 9. фебруар 2016.

Futsal reprezentacija Srbije je u polufinaluuu!!! :-D :-D



  Za ovu utakmicu, nisam očekivala ovoliko dramu. I završila se

 srećno na neverovatni način. Ali da krenemo od samog

 početka...

 Prvo poluvreme

 Kocić dao već u prvom minutu lep gol, Ukrajinci su bili za nijansu

 bolji u ovom poluvremenu, iako ga nisu dali. Držali smo rezultat

 (1:0) , Ukrajinci imali mogućnost da daju tri ili četiri 

 golova. Bojala sam se šta će biti dalje sa nama i moglo je biti

 svašta.

  Drugo poluvreme

 Ukrajinac Mukola Grutsuna (Mykola Grytsyna) dao gol sa

 neverovatne blizine i neko vreme su naši bili neverovatno

 demoralisani. Pet prilika za nas i neće nikako lopta u golu.

 Pošto je bilo toliko gust rezultat 1:1, očekivala sam produžetke.

 Aksentijević nas dobro spasio nekoliko puta i na sredini

 ovog poluvremena, naši su počeli bolje igrati. To što je protestovao

 Aksentijević, žuti karton nije bio potreban. Ali su

 naši rivali dobili zasluženo tri žuta kartona. Kapiten Perić u

 poslednjoj sekundi dodao Milošu Simiću i super volej udarcem dao

 goool!!! Rezultat 2:1 i prvi put smo u polufinaluuu na EP-u!!! :-D

 :-D

 P.S.

 Igramo prekosutra sa boljim iz duela Rusija- Azerbejdžan.

 Nadajmo se pozitivnom skoru u našu korist i istorijski trenutak za

 reprezentaciju Srbije. 

недеља, 7. фебруар 2016.

Super pobeda futsal orlova! ;-)



  Portugalija je jedna od najboljih futsal reprezentacija, ali smo ih

 uspeli pobediti strpljenjem, timskim radom i super odbranama

 našeg golmana Aksentijevića. Utakmica je 

 bila fenomenalna, odlične

 prilike sa obe strane i naravno golovi.

 Prvo poluvreme

 Po priliku za gol su imale obe strane, Kocić dao gol. Rikardinjo

 (Ricardinho) je glavni adut portugalske reprezentacije je dao

 ubitačno, dobar gol i to 100 za svoju reprezentaciju. Nerešeno u

 ovom slučaju 1:1.

 Drugo poluvreme

 Gol iznenađenja je dao Rajčević, kako sam bila neverovatno

 radosna! :-D Ura, još jedan gol, ovoga puta dao Simić. Sada je

 radost dupla!


 I kraaaj, mi i Portugalci smo ušli u četvrtfinale ovog takmičenja!

 Naši neka tako nastave kao na jučerašnjoj utakmici, biće na većem

 vrhu. Mnogo zameram na gledaoce ove utakmice u Areni što su

 izviždali protivničku reprezentaciju, posebno Rikardinja. I oboren

 je još jedan rekord, ovu utakmicu odgledalo 11. 161. gledalac.

 Bravo, futsal orlovi! :-)

четвртак, 4. фебруар 2016.

Dobra utakmica



  Futsal utakmica između Rusije i Kazahstana me prijatno

 iznenadila. Mislila sam da će biti teška dosada, međutim...


 Prvo poluvreme

 Tada, Romulo dao dva neverovatna gola, a tek drugi što je bio

 odličan! Ni Kazakhstan nije ostao dužan, njihov golman Higita

 (obojica su Brazilci) je dao neočekivani, dobar gol.


 Drugo poluvreme

 Kazahstan nije mogao ništa tokom ovog poluvremena (bilo je

 polušansi) i Rusi su bili od samog starta favoriti ove utakmice.

 Rezultat je ostao isti, 2:1 za Rusiju.

среда, 3. фебруар 2016.

Orlovi su baš bili to, zmaj jako oslabljen



  Prvi put sam sinoć gledala futsal (footsall) utakmicu i iskustvo je 

 bilo odlično! Naši su igrali protiv Slovenaca i pred utakmicu se 

 pojavio jedan od naših fudbalskih asova srednje generacije Dejan 

 Stanković.

 Da objasnim samo neka od pravila ovog sporta koji se od nedavno

 igra kod nas.

 1. Pet igrača na terenu. Golman i četiri igrača.

 2. Posle pet faulova, izvodi se kazneni udarac sa živim zidom. a

 posle šest kazneni udarac bez živog zida.

 3. Klizeći start strogo zabranjen.

 4. Golmani mogu nositi rukavice bez prstiju.

 5. Igra se 2x po 20 minuta.

 6. Žuti i crveni karton, isključenje u trajanju od 2 minuta.

 7. Dvojica sudija, na ovom EP-u je širina gola 20 i dužina 40

 metara.

 8. Lopta teška 400 grama i pritisak u njoj je 0,6 atmosfera.

 Odskače manje od uobičajne, ima u svakoj ima teg. Ne sme lopta

 odskakati manje od 50 ni više od 60 cm.  


 Prvo poluvremene

 Slovenci nam dadoše gol i to mnogo lep sa blizine. Naši su imali

 ogromnu tremu i pritisak i bili su slabiji u organizaciji. Međutim,

 to se promenilo zahvaljujući penalu i Janjić dao gol! Posle penala,

 digao nam se moral, imali veoma dobre prilike (tri- četiri), rezultat

 je nerešen 1:1.


 Drugo poluvreme

  Početak i to odličan za nas! Kocić dao gol i u jednom momentu,

 golman Aksentijević se uhvati za list i ostao ležati na zemlji.

 Srećom, nije bilo ništa ozbiljno i Aksentijević je nastavio sa igrom.

 Rajčević dao gol, sa kontre dao drugi gol Kocić i na kraju, najlepši

 gol sa sredine terena je dao Pršić. I tako, pobedismo sa 5:1!

 Mogli bi se ugledati vaše kolege sa zelenog terena na vas! Bravo

 momci! I pogotovo za trenera Acu Kovačevića! :-)

  

недеља, 17. јануар 2016.

Druženje sa KK Crvena Zvezda 2016.



 Naš klub ,Singidunum' i Pančevci iz kluba ,Klikeri' su imali

 sportsko interaktivno druženje sa juniorima, ženskom i delom

 muške ekipe KK Crvena Zvezda. Prepreke su bile prilagođene za

 naše sportiste i posle imali dve igrice sa igračima. Prva je bila da 

 svi daju loptu ispod noge, vrate iznad glave i krenu da daju koš. Za

 drugu, svaki od naših sportista navodio Zvezdaše koji su žmureli da

 zaobiđu čunjeve i daju koš. Svi mi posle seli na parket i žmureći

 smo trebali napraviti žirafu (što je bio teži posao). Poenta tog

 zadatka jeste da su naše posebnosti i različitosti jedinstvene i da

 svi treba to poštovati i ceniti. U kraćem kvizu znanja, devojke su

 odnele pobedu. I za kraj, Singidunum i Klikeri su dobili slatko

 slane poklone od Idee, čiji je Zvezdin sponzor. Učesnici iz našeg 

 kluba Dragana, Dorotea, Nikola, Aleksa, Aleksandar, Žarko, 

 Dušan, Balša i ja smo se zabavili, naučili i bili sportsko toplo 

 primljeni od strane KK Crvena Zvezda.

 Hvala im što podržavaju Specijalnu Olimpijadu Srbije već

 treću godinu, drugi klubovi bi nas mogli podržati!